Bývame v nádhernej prírode na úpätí Bielych Karpát,

na rozhraní Trnavského a Trenčianskeho kraja a len zopár kilometrov od hraníc s Moravou, ako sa hovorí: " Čo by sme kameňom dohodili. "

    Keďže máme okolo rodinného domu veľa lúk a sadov a roky sme sa trápili s kosením, aby sme nezarástli húšťavou, rozhodli sme sa s tým niečo urobiť. Máme všetci vzťah k zvieratám, a tak nás napadlo, teda skôr ja som prehovorila manžela a celú rodinu, zaobstarať si zopár ovečiek, ktoré nám veľmi rady pomôžu s kosením. 

    Takto začal pred niekoľkými rokmi náš život s týmito krásnymi a vďačnými zvieratkami, ktoré nám pomáhajú čistiť sady nielen od trávy a kríkov, ale aj od napadaných sliviek, jabĺčok, hrušiek a iného ovocia, ktoré by inak bez úžitku zhnilo na zemi. Okrem tohto nám naše ovečky poskytujú vlnu a hlavne vynikajúce a zdravé jahňacie mäso.

    Vystriedalo sa u nás veľa ovečiek mnohých plemien. Keďže ovce nedojíme, postupne sme sa preorientovali na ovce mäsových plemien. 

   Dnes sa môžeme pochváliť čistokrvným chovným stádom nádherného plemena oviec Clun Forest. Náš chov je zastrešený Zväzom chovateľov oviec a kôz na Slovensku a Plemenárskymi službami Slovenskej republiky a samozrejme pod stálym veterinárnym dohľadom, lebo nám v prvom rade záleží na zdraví našich zvierat.

Naše jahniatka sú vhodné do ďalších chovov a samozrejme pre svoje vynikajúce a kvalitné mäso na výpas a konzum.